Zmarszczki sprawdź jak skutecznie pozbyć się oznak starzenia

Zmarszczki jest to kłopot, który niewątpliwie przyprawia o dreszcze i spędza sen z powiek. Nie powodują w nas bowiem żadnej radości a każda kobieta marzy, by nigdy nie pojawiły się na jej twarzy.

Każdy z nas się zestarzeje jest nieodwracalnym procesem zapisanym w genach. Jednak taką sytuacje można opóźnić. Mamy bowiem do dyspozycji całą masę preparatów oraz zabiegów, które pozwolą odłożyć ten nieubłagany moment w czasie. Ważne jest jednak, aby w odpowiednim czasie podjąć walkę oraz zadbać o pielęgnacje swojej cery. By uzyskać najlepsze rezultaty trzeba dbać o nią od wczesnych młodych lat.

Zmarszczki

Pierwsze zmarszczki występują około 25-30 roku życia i są to najczęściej zmarszczki mimiczne, które tworzą się [w skutek|na skutek} codziennych ruchów twarzy. Mogą wystąpić zmarszczki na czole,oraz kurze łapki pod oczami. Zmarszczki są dostrzegalnym proces starzenia się skóry. Są to uszkodzenia struktur skóry oraz ubytki włókien elastylowych czy kolagenowych, które dla skóry stanowią utrzymujący ją szkielet. Jest ona wtedy odpowiednio napięta i jędrna. Z biegiem czasu w skórze zaczyna brakować także kolagenu typu I a zastępuje go kolagen typu III. Zmarszczki powstają dodatkowo w skutek czynników genetycznych, promieniowania UV, chorób, nieodpowiedniej diety lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Na fenotyp skóry składa się wiele elementów. W głównej mierze jest to genetyka, odpowiedzialna za skład, jakość i ilość elastyny. najpotężniejszym wrogiem młodej i promiennej cery jest jednak grawitacja oraz upływający czas. Z czasem nasza mimika zanika.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki dzieli się ze względu na obszar występowania i przyczyny powstawania. Najbardziej widoczne są jak można się domyśleć te pojawiające się na twarzy. Warto jednak wagę przywiązywać także do tych na dłoniach czy szyi.

Zmarszczki mimiczne

Występują na twarzy między 35-30 rokiem życia jako pierwsze. Tworzą się w skutek ruchów twarzy, które mają ogromny wpływ na jej wyraz. Pojawiają się jako następstwo ruchów brwi, uśmiechania się oraz mrużenia oczu. Im częściej się szeroko uśmiechamy tym większa możliwość że na naszej twarzy powstaną oznaki starzenia. By jak najbardziej opóźnić w czasie ten proces warto zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry oraz stosować skuteczne preparaty przeciwzmarszczkowe, które zapobiegną utrwalaniu się zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki statyczne

Pojawiają się one jako następstwo oraz utrwalenie zmarszczek mimicznych i sennych. Obserwowane wraz z wiekiem i procesem starzenia organizmu. Na skórze w obszarze pojawienia się zmarszczek widoczne są również przebarwienia. Do walki z tym rodzajem zmarszczek niezawodne okazują się wszelakie preparaty o złuszczającym oraz naprawczym działaniu, najlepiej by w składzie zawierały kwasy AHA, BHA oraz retinol.

Zmarszczki senne

Powstałe podczas snu na skutek przygniatania skóry o poduszkę, wraz z wiekiem utrwalają się.

Zmarszczki posłoneczne

Odmiana zmarszczek statycznych. Występują najczęściej u osób ze słonecznym uszkodzeniem skóry, a więc jako następstwo promieniowania UV (tak samo UVA, UVB jak i solarium)

Zmarszczki starcze

Powstają wiekiem na skutek zmian we włóknach łącznotkankowych. Włókna sprężyste poddane są zniszczeniu, a kolagen typu I zastępuje kolagen typu III

Sposoby na zmarszczki

Kremy

Należy od wczesnych lat młodzieńczych stosować odpowiednią pielęgnacje. Po 30 roku życia organizm wytwarza o wiele mniej odżywczych substancji, a skóra zatraca pierwotną jędrność oraz elastyczność. Samo nawilżanie kremami już nie wystarcza. odpowiednie przeciwzmarszczkowe kremy działają znacznie lepiej ponieważ regenerują, odżywiają oraz dostarczają wilgoci skórze.

Serum

Serum jest to kosmetyk o zdecydowanie silniejszym działaniu. Ma on cenne odżywcze składniki o działaniu odmładzającym, odświeżającym i pielęgnacyjnym. Co istotne w swoim składzie zawiera także wyciągi roślinne, proteiny i mieszankę witamin. Serum spłyca zmarszczki, zwiększa jędrność i poprawia owal twarzy.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagen przyjmowane w odpowiedni sposób mogą dać rezultat porównywalny z zabiegami medycyny estetycznej. Rzecz jasna iż przy ich pomocy nie można wprowadzić korekty nosa lub zwiększyć kontur ust. Aktualnie najwięcej zabiegów przy pomocy kwasu hialuronowego wykonuje się w celu usunięcia zmarszczek, a z tym kłopotem tabletki radzą sobie bardzo dobrze.

Zmarszczki

Lifting u chirurga plastycznego

Zalecany w pierwszej kolejności kobietom, których zmarszczki są widoczne. Poprawia się nim owal twarzy, ponieważ wraz z wiekiem traci on napięcie. Zabieg wykonywany jest wyłącznie w odpowiedniej klinice, pod narkozą przez chirurga plastycznego. Czas trwania to kilka godzin.

Botoks

To wstrzyknięcie pod skórę toksyny botulinowej w celu spłycenia i niwelacji zmarszczek.

Najlepsze tabletki na zmarszczki >> ZOBACZ