Zielona herbata właściwości odchudzające

Zielona herbata właściwości

Nie każdy wie, że zielona herbata, która bardziej skutecznie stawia na nogi niż czarna kawa to jeden z naturalnych a przy tym najbardziej skutecznych środków na odchudzanie.

Nie licząc niezwykłego aromatu porównując do innych gatunków herbat jest bardzo wartościowym napojem, który ma wszechstronne działanie. Nie każdy również wie, że właściwości zielonej herbaty w dużej mierze uzależnione są od sposobu jej zaparzenia.

Jak parzyć zieloną herbatę?

Parzenie zielonej herbaty w rejonach świata, z których pochodzi stało się prawdziwym rytuałem. Aby powstały napar charakteryzowała największa ilość właściwości parzy się go w najpierw zagrzanym a następnie wytartym dokładnie do sucha czajniczku porcelanowym. W zależności od wybranego gatunku liście herbaty zalewa się wodą o temperaturze od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu stopni. Duża grupa osób bezwiednie parzy zieloną herbatę wrzątkiem zabijając w ten sposób w niej wiele tak drogocennych dla naszego organizmu właściwości. Wartość naparu nie zależy wyłącznie od temperatury ale również od czasu zaparzania. Drobny susz wymaga tylko trzech minut parzenia a w przypadku dużych liści czas ten powinien być wydłużony.

Działanie zielonej herbaty uzależnione jest również od długości parzenia. I tak przypadku krótkiego, trwającego niespełna trzy minuty parzenia powstaje orzeźwiający a a co jest z tym związane pobudzający napar o dużej zawartości teiny. Dłuższy okres parzona herbata działa z kolei relaksująco. Susz można parzyć trzykrotnie i za każdym razem uzyskiwany napój różni się aromatem i działaniem. Koneserzy zielonej herbaty najbardziej cenią napój z drugiego parzenia, który posiada najintensywniejszy aromat i działa odprężająco. Dobrze zaparzony napar z zielonej herbaty ma bardzo przyjemny aromat a jego smak pozbawiony jest goryczy.

Właściwości zielonej herbaty

Właściwości zielonej herbaty znane są od setek lat. Przede wszystkim jej napar ma działanie bakteriobójczo co oznacza, że hamuje rozwój bakterii w całym układzie pokarmowym. również napój z drugiego parzenia pomaga w zwalczaniu stresu i koi nerwy. W związku z tym, że zielona herbata posiada w swoim składzie dużą ilość flawonoidów, codzienne picie jej naparu może wzmocnić naczynia krwionośne oraz zapobiega pojawianiu się zakrzepów żylnych. Z kolei podwyższona zwartość fluoru w naparze sprawia, że regularne jego picie chroni zęby przed próchnicą. Napar z zielonej herbaty ze względu na właściwości antybakteryjne zalecany jest nawet do przemywania powiek przy zapaleniu spojówek. I wreszcie zielona herbata na odchudzanie przyspiesza procesy metaboliczne odbywające się w organizmie i przyspiesza wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki własnościom stymulującym pracę pęcherza moczowego wyraźnie przyspiesza wydalanie toksyn nagromadzonych w organizmie.
Ze względu na swoje własności odchudzające zielona herbata zazwyczaj stanowi składnik suplementów diety wspomagających walkę z z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Można ją także stosować samodzielnie. Regularne picie naparu z zielonej herbaty nie tylko ma bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu ale także zmniejsza ciężar ciała.