Olej rycynowy na włosy efekty kuracji i wszechstronne zastosowanie

Olej rycynowy na włosy

Zadbane włosy,rzęsy i brwi to nieodłączny atrybut każdej kobiety. Każdego dnia panie sięgają po kosmetyki, które niestety działają nie do końca korzystnie na strukturę włosa.

Wszyscy wiemy, że wyłącznie naturalne metody sprawią,że włosy będą zdrowe i pełne blasku. Przykładem może być regularne aplikowane olejku rycynowego. Jego dobroczynny wpływ znały już nasze babcie i często go wykorzystywały. Na dzień dziejmy uznawany jest za genialne lekarstwo na każdy problem związany ze zdrowiem, ale również z wyglądem.

Olej rycynowy na rzęsy

Przed aplikacją dokładnie oczyścić twarz, najlepiej ciepłą wodą. Za pomocą pędzelka lub wacika zaaplikować olejek na rzęsy. Trzeba uważać by nie dostał się do oczu. Wszystko zmyć ciepłą wodą. Najlepiej stosować na kilka godzin przed snem.

Olej rycynowy na brwi

Brzydkie, zarośnięte brwi nie są aktualnie w modzie. Niestety natura nie obdarzyła każdej z nas ich pięknym i regularnym kształtem. Aktualniewiele pań każdego poranka domalowuje brwi, lub wypełnia ubytki pomadą bądź cieniem. Aby stały się gęstsze można zastosować olejek rycynowy. Na oczyszczaną twarz wacikiem lub pędzlem posmaruj brwi. Następnie zmyj przy pomocy zimnej wody. Taka kuracja spowoduje, że zarówno rzęsy oraz brwi staną się ciemniejsze, gęstsze i mocniejsze.

Olej rycynowy na wypadające włosy

Olejek rycynowy jest bardzo gęsty. Otrzymuje się go z nasion rącznika, który ma niezwykłe, zdrowotne właściwości. Od wieków uznawany jest za naturalny środek leczący wiele dolegliwości, a także schorzeń. Najlepszy olej na włosy jest tłoczony na zimno, a także nieprzetworzony.

Olej rycynowy na włosy

Włosy są słabe i wypadają? Wystarczy, że zaaplikujesz parę kropli olejku rycynowego na skórę i ostrożnie wmasujesz . Olej na głowie należy trzymać do 2 godzin, a kolejno umyć włosy szamponem.

Jak stosować olejek rycynowy?

Zaaplikuj kilka kropli olejku na dłoń i rozprowadź po całych włosach, zacznij od skóry głowy skończ w kierunku końcówek.Dokładnie jak przy stosowaniu zwykłego olejku. Wetrzyj we włosy.Zbyt obfita ilość olejku naniesiona na dłoń będzie ciężka do zmycia z włosów, ponieważ ma on gęstą strukturę.Olejek zostawić na 20-30 min. aczkolwiek czas ten może przedłużyć się maksymalnie do 2 godzin.Zmyj całość ciepłą wodą z szamponem.

Maseczka z olejku rycynowego na wypadające włosy

Rycynowy olejek to doskonałe lekarstwo znane od lat i skutecznie przyspieszające porost włosów. Świetny do odbudowy zniszczonych i zbyt bardzo przesuszonych kosmyków. Regularne nakładanie maseczki pozwala rozdwojonym końcówką nabrać blasku i poprawić kondycję.

Niezbędne składniki: 2 łyżeczki mleka, kilka kropli gliceryny oraz 1 łyżeczka olejku rycynowego. Składniki połącz ze sobą i poczekaj aż spęcznieją. Mieszankę zagrzej na ogniu, ostudź i połóż na końcówki włosów. Pozostaw na 20-30 min. Dla lepszego efektu stosuj przez miesiąc, po tym zrób 2-3 tygodniową przerwę. Olejek rycynowy należy stosować raz w tygodniu.

Olejek rycynowy na końcówki włosów

Rycynowy olejek wetrzyj w końcówki. Poczekaj dwie godziny po czym zmyj ciepłą woda z szamponem. Kiedy zależy Ci szczególnie na przyciemnieniui zagęszczeniu rzęs trzeba zaaplikować go przy pomocy szczoteczki od tuszu. Zabieg można powtarzać do uzyskania efektów.

Olejek rycynowy efekty kuracji

Ma wiele witamin niezbędnych włosom do prawidłowego wzrostu, tak więc wykorzystywany jest do ich dogłębnej regeneracji

Zwiększa tempo wzrostu włosa włosa na wiele sposobów. Podczas wcierek w skórę nasila cyrkulacje krwi. Mieszki włosowe są skłonne do szybszego porostu włosów i mniej przesuszone

Świetnie nawilża skórę głowy, także od środka. Zapobiega tym łamliwości i zbyt dużemu wysuszeniu

Zwiększa kondycje zdrowotną i wygląd od zewnątrz

Posiada działanie przeciwgrzybiczne i antyseptyczne, które wpływa na ogólny stan skóry. Przeciwdziała pojawianiu się infekcji.