Najskuteczniejsza kreatyna kategorie efekty działania dawkowanie suplementu

najlepsza kreatyna

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najbardziej pewnych suplementów diety miłośnika siłowni jest kreatyna. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów, ale cel jeden – zwiększenie w mięśniach ilości energii, a co za tym idzie, poprzez momentalne jej uwolnienie, więcej energii do spożytkowania, więcej mocy, wytrzymałości a nawet spaleniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie również i perfekcyjny wygląd.

Kreatyna to nic innego jak organiczny związek skumulowany w większości w tkankach mięśniowych.

Kategorie kreatyny

Wśród najbardziej powszechnych wymienić można:

– monohydrat kreatyny jeden z tańszych a skuteczniejszych, a równocześnie najstarszych form, po udoskonaleniu nie prowadzi do problemów jelitowych. Polecane stosowanie to od 5 do 10 gram dzienne w połączeniu z węglowodanami prostymi.

– jabłczan kreatyny w odróżnieniu od monohydratu nie powoduje retencji wody. Jest połączeniem kwasu jabłkowego i kreatyny więc lepiej rozpuszcza się w wodzie i niweluje problemy żołądkowe. Kwas jabłkowy ponadto wpływa na okres odnowy ATP w mięśniach.

Najlepsza kreatyna

– CEE czyli ester etylowy kreatyny to najnowsza forma kreatyny łącząca tradycyjny suplement z estrem kreatyny (teoretycznie wpływa na szybkie wchłanianie). Środkiem ubocznym powstającym po przyjęciu jest kreatynina.

– staki kreatynowe przed i po treningowe łączą kreatynę z pozostałymi składnikami, żeby wpływać na poprawę treningu, albo też regenerację. Połączenia z np. argininą, cytruliną oddziałują na siłę. W stakach potreningowych używane są BCAA, glutaminina które nie licząc regeneracji zapewniają wszystkie konieczne składniki odżywcze przydatne po treningu. To, z racji składu, jedne z droższych, aczkolwiek efektywnych kreatyn.

Istnieją również cytryniany kreatyny, azotany kreatyny, pirogroniany kreatyny, kreatyna buforowana, bezwodna, czy glukonian kreatyny.

Według masowych badań kreatyny udowodniono, że różnice w reakcji poszczególnych kreatyn są niewielkie. Kreatyna jest jednym z przebadanych pod każdym względem suplementów, zatem i najbezpieczniejszym. To, o czym przekonują producenci, że najnowsze kreatyny są skuteczniejsze od tych znanych mogą być po części rzetelne, ale to, jaki określony rodzaj suplementu zastosować uzależniony jest od każdego organizmu indywidualnie, od reakcji układu pokarmowego i jelit itd. Cena nie może być, a przynajmniej nie powinna być, wyznacznikiem klasy kreatyny. Zatem najlepsza kreatyna to ta, która jest właściwie przyswajana przez organizm i wykorzystywana podczas treningu w 100%.

Jaką wybrać?

Odpowiedzi jednoznacznej na zapytanie jaka może być najlepsza kreatyna na masę nie znajdziemy. Rozważając cenę najrozsądniej stosować monohydrat kreatyny. Droższe są staki kreatynowe kumulujące w składzie parę rodzajów kreatyny i składniki, które poprawiają jakość i wyniki treningu siłowego. Podsumowując stawiając na suplementację z kreatyną warto przeanalizować na ranking kreatyn dostępny na przykład na tematycznych serwisach, ale również obserwować swój organizm pod względem efektów ubocznych. Skład i działanie każdego jej rodzaju jest taki sam. Rozbieżność może być w cenie i ewentualnie czasie, w jakim można będzie zaobserwować działanie kreatyny.

W jaki sposób przyjmować kreatynę?

Kreatyna jest jedną z dogłębniej przetestowanych i najbardziej popularnych odżywek zażywanych przez wielbicieli sportów siłowych, sylwetkowych, ale i lekkoatletów na całym świecie. Dostępnych jest wiele rodzajów kreatyny, to jaką wybierzemy zależy od intensywności ćwiczeń, organizmu i grubości portfela. Kreatyna jest legalnym produktem wspierającym przyrost mięśni. Białka, z jakich zbudowana jest kreatyna, pozwalają zgromadzić w tkance mięśniowej taki zasób energii, aby wspomagać wysiłek fizyczny towarzyszący wielu dyscyplinom sportu.

Optymalnie uaktywnia się w połączeniu z innymi preparatami, na przykład z magnezem – aktywatorem kreatyny.
Niedrogie i stale stosowane rodzaje kreatyny to monohydrat kreatyny jabłczan kreatyny. Oczywiście z czasem powstały i inne mixy, np. chylat magnezowy kreatyny, glukonian kreatyny, cytrynian kreatyny i wiele innych tzw. staków kreatynowych. Badania wykazały, że każda z dostępnych kreatyn ma bardzo porównywalne działanie, stąd dobra kreatyna to taka, którą w pełni toleruje nasz organizm.

Sięgając po suplementację warto zerknąć na skład odżywki – przede wszystkim na zawartość wszech występujących substancji słodzących i smakowych, które zwykle obniżają zawartość kreatyny w opakowaniu, a nie dają niczego dobrego (poza smakiem). Każdy sportowiec świetnie wie, jak brać kreatynę. W zależności od częstotliwości ćwiczeń testy wykazują przyjmowanie od 0,03g na 1 kg do 1,0 g odzywki na 10 kg masy ciała trenującego. Podczas suplementacji wzrasta siła i masa mięśniowa trenującego. Do niedawna uważano, że sesje nie powinny trwać dłużej niż 4-8 tygodni bez efektów ubocznych ( z zastosowaniem przerwy do 4 tygodni między cyklami). Teraz udowodniono, że wspomaganie się kreatyną nie ma znaczenia na funkcjonowanie konkretnych narządów wewnętrznych i nie wymaga przestrzegania przerw (pod warunkiem, że osoba zażywająca odżywkę nie odczuwała problemów z nerkami).

Najlepsza kreatyna

Kiedy przyjmować kreatynę?

Jeśli zdecydujemy, że kreatyna może być nam niezbędna do wypracowania pożądanych wynikw. Żeby efekty te były najlepsze kreatyna w tabletkach musi być zazywana w dniu treningowym przed albo po wysiłku, najlepiej na pusty żołądek (choć doszukać się można i teorii, że przyjmowana wraz z posiłkiem przyspiesza wchłanianie składników). Podczas pauzy kreatynę warto przyjmować chilę po przebudzeniu, a kolejną przed wybranym posiłkiem w ciągu dnia. Przyjmowanie kreatyny to świetny impuls w okresie zastoju, gdy organizm jest wycieńczony i niechętny do współpracy. Dzieje się tak całkiem często w dyscyplinach siłowych tych, w których ważna jest odporność.

Tak więc podsumowując – kreatyna może być stosowana w razie konieczności przez osoby początkujące, ale i zaawansowanych ćwiczących. Nie ma przeszkód, aby przyjmować uzgodnioną dawkę kreatyny bez stosowania przerw. Kreatyna, oprócz wzmacniania mięśni, wpłynąć może na minimalizowanie tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że będzie przyjmowana cyklicznie (czas przyjmowania kreatyny może być dowolna). Nie ma znaczenia cena kreatyny – ważny jest skład i w związku z tym nie ma sensu przepłacać za rozbudowane o inne składniki suplementy – dobra kreatyna to stosowane od lat monohydrat czy jabłczan kreatyny, spowodują ten sam wynik co modne i drogie staki kreatynowe rozchwytywane , zwłaszcza w USA.

Titanodrol najsilniejszy środek na przyrost mięśni

Titanodrol to tabletki na przyrost masy mięśniowej, który rekomendują fanatycy siłowni zwiększający wytrzymałość . Bez znaczenia czy dopiero zaczynasz trenować czy jesteś już doświadczonym sportowcem, który stosował dużo odżywek oraz suplementów. Titanodrol jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób pracujących nad swoją sylwetką. Rankingi nie kłamią, przekonaj się sam!

Tabletki na przyrost masy mięśniowej >> ZOBACZ