Kosmetyki z kwasem hialuronowym – czy są bezpieczne?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to ważny element tkanek naszego organizmu, którego największą ilość można znaleźć między innymi w tkance skórnej i w mazi stawowej.

Zadaniem cząstek kwasu hialuronowego jest zatrzymanie w komórkach wody. Jednak przez strukturę tego tak bardzo ważnego składnika razem z upływem wieku nie ubłagalnie znika w naszym ciele zdolność jego samoistnej produkcji. Codziennie ubywa nam około trzydzieści procent cząsteczek a w momencie zaprzestania ich produkowania powoduje, że nasza skóra staje się pozbawiona blasku wtedy zaczyna rozwijać się proces jej starzenia. Aby dobrze i w miarę szybko uzupełnić braki kwasu hialuronowego, w sklepach nie tylko w branży kosmetycznej aczkolwiek również farmaceutycznej sprzedawane są produkty, zawierające cząstki kwasu hialuronowego pozyskiwanego najczęściej z tkanek zwierzęcych. Ostatnio nowością stały się preparaty z kwasem pozyskiwanym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui. To produkt w pełni bezpieczny dla nas co więcej nie powoduje żadnych efektów ubocznych oraz odczynów alergicznych.

Kwas hialuronowy ze względu na swoje bardzo cenne właściwości znajduje ogromne zastosowanie w kosmetyce. Kwas hialuronowy w kremie albo też innej postaci nie tylko uzupełnia braki wody w tkance skórnej a co jest z tym nierozerwalnie związane hamuje proces starzenia się co więcej dodatkowo kuracja z jego udziałem w wyraźny sposób poprawia owal twarzy.
Krem z kwasem hialuronowych prawidłowo używany spłyca zmarszczki zarówno poprzez duże nawilżenie skóry jak również nakłanianie organizmu do produkcji innych naturalnych składników takich jak kolagen czy elastyna, które ze względu na swoje działanie odpowiedzialne są za prawidłowe napięcie i jędrność skóry. Ponadto kwas hialuronowy pozytywnie działa na naprawę uszkodzonych tkanek poprzez wsparcie organizmu w produkcji nowych komórek.

Krem z kwasem hialuronowym przeważnie zalecany jest do użycia przy skórze dojrzałej. Ponieważ w wieku około czterdziestu lat nasz organizm niestety traci niemalże połowę cząsteczek kwasu hialuronowego ze wszystkich pozostałych rezerw, wdrożenie w odpowiednim momencie kuracji może wyraźnie przyhamować proces starzenia się skóry.

Żeby krem do twarzy kwasem hialuronowym przyniósł oczekiwany rezultat w formie gładszej oraz dobrze nawilżonej cery należy przed jego zakupem sprawdzić dokładnie skład. Jednoprocentowe stężenie kwasu hialuronowego w produkcie już może zagwarantować oczekiwany efekt kuracji przy jego zastosowaniu. Oprócz kwasu hialuronowego należy też zwrócić uwagę na pozostałe składniki kremu. Najlepsze rezultaty gwarantują preparaty dodatkowo wzbogacone o witaminy głównie w witaminę A oraz odpowiednio dobrane i zmieszane sole mineralne niekiedy także zioła takie jak przykładowo rumianek bądź tymianek.

Należy mieć świadomość, że kuracja przeciwzmarszczkowa z zastosowaniem kremu z kwasem hialuronowym wymaga czasu. Nie mniej jednak już po paru dniach zaobserwować można jej pierwsze rezultaty w postaci widocznego nawodnienia a nawet lepszej elastyczności skóry.