Kolagen właściwości i efekty w walce o młody wygląd

Nazwa kolagen wywodzi się od greckiego słowa kollo, a oznacza klej. Kolagen to białko wy stepujące w organizmie oraz niezbędną substancją dla wielu organów. Najwięcej jest jej w skórze, później w kościach, zębach, mięśniach, paznokciach oraz włosach.

To niezbędny element kiedy chcemy aby nasze ciało utrzymało swoją młodość jeszcze przez długie lata. Odpowiada on bowiem za elastyczność i jędrność skóry. Kolagen określany jest także białkiem młodości, przez wzgląd na swoje drogocenne właściwości. To niezwykle popularny składnik kosmetyków stworzonych do pielęgnacji. Powoduje, że skóra staje się elastyczna, a nasze organy i kości działają sprawnie. Z upływem lat wydzielanie kolagenu zdecydowanie spada, przez co skóra robi się wiotka, na twarzy powstają zmarszczki, paznokcie robią się kruchsze, a włosy wypadają.

Kolagen właściwości

Naturalna substancja

Wraz z biegiem czasu, w chwili gdy wytwarzanie kolagenu drastycznie maleje dostrzec możemy pierwsze objawy starzenia. Mnóstwo czynników przyspiesza ten proces, a możemy je samoistnie ograniczyć, należą do nich:

Palenie tytoniu

Dieta bogata w cukier

Ekspozycja na promieniowanie słoneczne

Badania naukowe potwierdziły także iż, choroby związane z kolagenem są częstym wynikiem wad genetycznych, a zbyt małe spożycie produktów obfitych w kolagen powoduje jeszcze większe braki żywieniowe. Mają one kolosalny wpływ na produkcje włókien kolagenowych w organizmie.

Kolagen czy jest potrzebny?

Kolagen chroni narządy wewnętrzne takie jak wątroba, czy żołądek, otaczając je warstwą ochronną. Zapewnia skórze ciągły proces odnowy komórkowej oraz wysokie nawilżenie, które zapewnia jej miękkość a także jędrność. W układzie odpornościowym zapobiega ingerencji toksyn i drobnoustrojów. Kolagen stanowi zdecydowanie więcej niż połowę białek w skórze tak więc ma tak duży wpływ na kondycje i wygląd.

Rodzaje kolagenu

Kolagen to białko występujące wyłącznie u ludzi i zwierząt ale też paru gatunków ryb. Do wyboru mamy kilka rodzai kolagenu. Do odzwierzęcych zaliczamy wołowy i wieprzowy. Oba stosowane w przemyśle farmaceutycznym, medycznym i kosmetycznym.

Kolagen morski pozyskiwany jest jak wskazuje nazwa z ryb. To najlepiej wchłaniany przez ludzki organizm rodzaj kolagenu. Preparat ten znakomicie wpływa na stan naszej skóryponieważ cząsteczki wchłaniają się o wiele prościej od zwierzęcego.

Kolagen zastosowanie

Kolagen ma bardzo wiele zastosować pod spodem lista najpopularniejszych z nich:

Przywraca skórze pierwotną jędrność

Niweluje zmarszczki

Wygładza zmarszczki

Pomaga w leczeniu trądziku

Poprawia pigmentacje

Zmiękcza naskórek

Ujędrnia skórę

Starzenie się skóry a kolagen

U osób młodych kolagen jest wytwarzany regularnie i podlega nieustannej wymianie. Regeneruje więc na bieżąco uszkodzone tkanki. Z upływem lat organizm zatraca zdolności do syntezowania włókien kolagenowych. Powoduje to zdecydowanie większe obumieranie komórek kolagenu, niż tych wyprodukowanych. Około 25 roku życia proce ten się rozpoczyna.

Kolagen właściwości

Kolagen i jego wszechstronne zastosowanie

Kolagenowe środki dobrze sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko twarzy, ale całego ciała. Bardzo potrzebne u osób po zabiegach medycyny estetycznej bądź operacjach chirurgicznych. Kolagen znajdziemy w wielu preparatach kremach, balsamach, odżywkach do włosów. Można stosować je bezpośrednio na skórę. Trzeba jednak wiedzieć ,że zewnętrzna pielęgnacja kolagenem nie dostarczy go do wewnętrznych organów. To bardzo istotne dla naszego zdrowia oraz wyglądu. Tak więc by dostrzec jak najlepsze efekty kuracji kolagenowej należy stosować go od wewnątrz. Na rynku istnieje szeroka gama tabletek z kolagenem lub kolagenu sproszkowanego do picia.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

 

 

PremiumCollagen5000 to produkt który rekomendują internauci. Przeznaczony dla osób, które chcą jak zadbać o stan swojej skóry, włosów a także paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

Najlepszy kolagen morski >> ZOBACZ