Kolagen morski na blizny potrądzikowe! Skuteczny ratunek dla twojej cery

kolagen morki na blizny potrądzikowe

Blizny po trądziku to problem nie tylko nastolatków. Zdarza się tak,że lata młodzieńcze mamy już za sobą,a nieestetyczne znamiona potrądzikowe w dalszym ciągu nam towarzyszą .

Leczenie trądziku dawniej opierało się w pierwszej kolejności na głębokich peelingach, dermabrazji czy zabiegach światłem IPL. Pomimo lat starań a także wkładu materialnego bardzo często efekt był mało widoczny, a zabiegi wymagał wielu powtórzeń. Usuwanie blizn stanowiących pozostałości po dawnym trądziku nie jest łatwe. Wiele firm kosmetycznych za wszelką cenę stara się nam udowodnić, że wystarczy wyłącznie dobry krem, aby uzyskać spektakularne efekty. Jednak nie jest to tak łatwe.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Jak powstają blizny?

Blizna jest to swoista reakcja organizmu na uszkodzenia powstające wewnątrz skóry. bardzo często pojawiają się w wyniku oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na rożne uszkodzenia powstające na skórze, oraz przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, kiedy towarzyszy nam trądzik. Jedni nie mają predyspozycji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Tworzeniu się znamion sprzyja również wysikanie i drapanie krost. Niezwykle istotne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, aby leczenie przebiegało efektownie. Kolejną i już ostatnia kwestią jest fakt, że wraz z wiekiem dawne blizny mają tendencję do pogłębiania się, ponieważ skóra traci kolagen. W czasie tym również
W tym samym czasie tworzą się pierwsze zmarszczki, które zdecydowanie bardziej uwidaczniają niedoskonałościi bruzdy powstałe na skórze. Niwelowanie blizn jest niezwykle długim procesem. Najlepiej jak wiadomo sprawdza się myśl „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w chwili kiedy jest już za późno i zmiany pojawiły się na naszej skórze ?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj

Białka mają silne lecznicze właściwości, pozwalają zmniejszyć widoczność blizn. Białka jaj bogate są w aminokwasy i białka, które w efektowny sposób potrafią zamknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych blizn. W misce ubić 3 białka jaj, delikatnie, palcami nakładać na skórę.Poczekać do momentu wyschnięcia, a następnie zmyć wodą. Zabieg można powtórzyć 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

Sodę można wykorzystywać do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komórek skóry. Oczyszczona soda jest gruba jednak jej małe cząsteczki nie mogą w stanie uszkodzić skóry. Wystarczy zmieszać małą ilość sody z wodą i doprowadzić do powstania paty. Wmasować delikatnie w skórę i tak powstałą maskę pozostawić na około minutę. Spłukać letnią wodą. Należy także pamiętać, aby po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu

Ma silne właściwości łagodzące stany zapalne oraz regeneruje uszkodzone tkanki. Wykorzystanie aloesu wyrównuje bruzdy, zmniejsza obrzęk oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uznawany jest za prawdziwy cud natury. Chory obszar posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe najprościej usunąć, kiedy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Najsilniejszą zdolność regeneracji ma rzecz jasna młoda cera, co nie zmienia faktu, że również po czasie można zdziałać wiele dobrego wiele dobrego zdziałać. Aczkolwiek nie przy użyciu tylko kremów czy peelingów. W tym wypadku wymagane są silniejsze metody. Możemy zdecydować się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób). Należy pamiętać, że zabiegi powtórzyć trzeba kilkukrotnie i dopiero po paru miesiącach możemy dostrzec pierwsze efekty. U osób po 30 roku życia zabieg przeprowadza się przy użyciu mocnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Jest to niestety poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Po czym następuje kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe wskazane są zabiegi laserowe, bądź przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy takie zabiegi są koniecznością ?

 

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Większa grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciwzmarszczkowymi. Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma własności i w jakich przypadkach zaleca się kurację z jego zastosowaniem. Kolagen stanowi skład białka włóknistego i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada w pierwszej kolejności za jędrność i sprężystość nie wyłącznie skóry ale niemalże wszystkich tkanek.

Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki traci możliwość produkcji kolagenu i zaczynają pojawiać się jego ubytki. Braki w białku kolagenowym nie tylko zmniejszają elastyczność skóry i powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek. Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

 

PremiumCollagen5000 to produkt który polecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą jak dbać o stan swojej skóry, włosów a także paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. Skutecznie redukuje blizny będące pozostałościami po przebytym trądziku.

 

 

 

Kolagen morski na blizny potrądzikowe >> ZOBACZ