Dieta na piękne włosy skomplikowany proces czy proste zadanie?

dieta na piękne włosy

Włosy to bez wątpienia jeden z kluczowych atrybutów kobiecości, aczkolwiek by spełniał tę funkcje muszą być zadbane i zdrowe. Wbrew pozorom osiągnięcie efektu pięknych włosów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Rzecz jasna duży wpływ na włosy oraz ich kondycję ma nie tylko stosowanie specjalnych kosmetyków oraz pielęgnacja, ale co ważne dieta a ponadto dostarczanie odpowiednich składników odżywczych. Witaminy na włosy warto dostarczać każdego dnia do organizmu poprzez dietę. Każda z pań marzy o burzy pięknych i zdrowych włosów, jednak często wypadanie okazuje się dużym problem. Wypadanie włosów stanowi częstszy zmartwieniem wśród pań. Wzmocnienie włosów należy rozpocząć od wewnątrz, gdyż zewnętrzna troska o nie, bardzo często okazuje się nie do końca odpowiednia.

Dieta na piękne włosy

Dlaczego włosy wypadają?

Wród licznych przyczyn związanych z osłabieniem a w konsekwencji wypadaniem włosów nie sposób pominąć:

Stres

Choroby np.: tarczyca

Choroby skórne

Ciąża i okres po porodzie

Zabiegi fryzjerskie osłabiające włosy

Zła dieta

W pierwszej kolejności trzeba postawić na dietę, która obfituje w minerały oraz witaminy, zwłaszcza te, które mają znaczny wpływ na włosy. Warto wskazać, że niezwykle istotna jest biotyna, to ten pierwiastek odpowiada za stan kosmyków, jeśli występują niedobory może to skutkować natężonym wypadaniem i ogólnym złym stanem włosów. Warto zatem jeść zielona warzywa, bądź też jaja kurze, których żółtka zawierają spore pokłady tego pierwiastka. Bardzo istotne jest również żelazo, którego brak może między innymi skutkować utratą i osłabieniem włosów. Jeżeli chodzi o uzupełnienie tego pierwiastka, to warto spożywać mięso oraz buraki czerwone, które są źródłem żelaza. Nie trzeba zapominać, że główną funkcję budulcową w ludzkim organizmie stanowi białko. Ma on duży wpływ także na włosy. Jeżeli w diecie jest wystarczająco, to włosy są zdrowe, grube i gęste. Świetnym źródłem białka jest chude białe mięso, oraz kurze jaja.

Dieta na piękne włosy

Warto wspomnieć też o bardzo pozytywnym oddziaływaniu nie tylko na włosy, ale także na cały organizm kwasów Omega 3, to one mają wielką moc powodują zmniejszenie utraty włosów i ich dogłębne nawilżenie. Dzięki temu włosy są zdrowsze i pięknie wyglądają. Kwasy Omega 3 w większych ilościach występują w tłustych rybach morskich, a także w żółtkach kurzych jaj. Doskonałym sposobem na to, aby dostarczyć nie tylko tych kwasów, ale również witamin jest systematyczne spożywanie tranu. Dieta na piękne włosy może być nie tylko smaczna, ale również wpływająca doskonale na cały organizm, oraz i poprawę samopoczucia, to właśnie dlatego warto wprowadzić pewne nawyki żywieniowe a także produkty do codziennej diety.

Hair Care Panda wegańskie witaminy na włosy

hair care panda

 

 

Hair Care Panda są to wegański suplement diety na włosy w przepysznej postaci malinowych żelek. Niezwykła formuła VEGAN Biotin Complex zrobi twoje włosy zdrowymi a także pięknymi jak nigdy wcześniej! Co istotne produkt jest w 100 % wegański , pozbawiony żelatyny, nie testowany na zwierzętach, oraz wolny od alergenów.

Wegańskie żelki na włosy >> ZOBACZ